3031

Aktualności
Wtorek, 13.09.2005 / 16:44
Kadra w Nowym Sadzie: klęska na pomarańczowo

Koszykarze reprezentacji Polski zakończyli udział w eliminacjach mistrzostw Europy na ostatnim miejscu. We wtorkowym meczu z Holandią przegrali aż 76:96

Kankusta Duo

Poznaj siłę składników aktywnych w walce z otyłością!
Drivelan
Drivelan

Masz problem z erekcją ? Nie tylko ty!

Relacja z meczu:

Oba zespoły już straciły szansę na utrzymanie w I dywizji. Mecz ten jest wyłącznie prestiżowy i może dlatego najbardziej znany zawodnik Holandii Peter van Paassen, którego Polacy bardzo się obawiali, nie zagra. A przynajmniej tak to wygląda, bo nie wyszedł na pierwszą rozgrzewkę rzutową, tylko w stroju cywilnym przyglądał się kolegom z ławki.

W polskim zespole nie wystąpi najprawdopodobniej kontuzjowany Marcin Stefański. Pierwszy oficjalny mecz o punkty w kadrze powinien rozegrać Grzegorz Radwan.

Kluczowe wydaje się być zatrzymanie centra Holandii, naturalizowanego Australijczyka Michaela Kingmy, który siał spustoszenie we wczorajszym meczu ze Szwedami. Polacy mogą też mieć kłopoty z zatrzymaniem szybkiego rozgrywającego Vincenta Kriegera, który bardzo dobrze mija i podaje. Zobaczymy jak wyglądać będzie starcie strzelców na skrzydle Michała Ignerskiego z Keesem Akerboomem oraz walka zawodników obwodowych, którzy są chyba najsłabszą formacją obu ekip.

Na dokładną relacją statystyczną zapraszamy na stronę www.fibaeurope.com. U nas komentarze i ocena sytuacji po każdej kwarcie.

Vivese Senso Duo
Wypadanie włosów – problem rozwiązany !
Formexplode
Wspaniała muskulatura w expresowym tempie!

Pierwsza piątka Polaków: Skibniewski, Chyliński, Ignerski, Szewczyk, Gortat

U rywali wygląda na to, że nie zagra także rzucający Sydmil Harris, który jest nieobecny w ogóle. Van Paassen nie uczestniczy w rozgrzewce.

Piątka Holandii: Krieger, Akerboom, Jones, Kingma, Timmermans.

I kwarta

Niestety, znów te same błędy. Za dużo strat i to niewymuszonych. Holendrzy prowadzili przez większość kwarty, ale kilka razy dochodziliśmy na remis. Najlepszy u rywali jest rozgrywający Krieger, który jest za szybki w kontrach. W polskim zespole szybko zadebiutował Radwan, ale poza trzema faulami i asystą na razie niewiele zdziałał. Najgorszą informacją jest kontuzja Chylińskiego, który grał bardzo dobrze. Niestety, pośliznął się w kontrze i z bolesnym urazem stopy opuścił boisko z pomocą masażystów. Wynik 16:20.

II kwarta

Zaczynamy nieźle, ale znów nie zastawiamy w obronie i nie gramy z pasją. Dlatego szybko robi się 20:28, a potem 24:34. Popełniamy mnóstwo prostych błędów, straty, brak walki. Po wolnym nie zastawiamy i Kingma za darmo spod kosza w 16. minucie i robi się 24:37. Walczą głównie Ignerski i Hyży, którzy próbują coś wykreować w ataku. Holendrzy jednak stale prowadzą 8-12 punktami. W końcówce znów odskakują na 13, bo pięć sekund przed końcem nie potrafimy złapać prostej piłki i trafia ona do van der Kampa, który trafia za trzy. Niestety nawet najsłabsi zawodnicy Holandii (Steenvorde czy van der Kamp) są w meczu z Polską skuteczni. Znów mamy dużo strat - aż 12.

Wynik po dwóch kwartach

Polska - Holandia 36:49 (16:20, 20:29, ...)

Punkty dla Polski: Sarzało 0, Skibniewski 4, Radwan 0, Hyży 6, Szewczyk 2, Ignerski 10, Szubarga 0, Gortat 2, Chyliński 6 (2), Bigus 6

Punkty dla Holandii: Steenvorde 6, Krieger 7, van der Kamp 9 (2), Akerboom 6 (1), van der Holst 7 (1), Flanders 4, Timmermans 2, Jones 4, Ormskerk 0, Kingma 4

Kontuzja Chylińskiego na pewno wyklucza go z gry w tym meczu. To skręcenie kostki, nasz najmłodszy zawodnik źle stanął podczas tej kontry. Jak mocne to skręcenie, na razie trudno powiedzieć.

III kwarta

Zaczynamy w składzie: Skibniewski, Sarzało, Ignerski, Szewczyk, Gortat. Na początku dwie dobitki naszego centra i odrabiamy nieco straty. Ale później znów pojawiają się błędy i straty i po dwóch trójkach Akerbooma jest 46:64 w 26. minucie, a dwie minuty później po kolejnej trójce tego samego gracza nawet 53:72. Na koniec jeszcze raz dobija nas Akerboom trójką (ma 5/12 za trzy). W tej kwarcie Holendrzy trafili sześć trójek, a my znów mamy kłopoty z beztroską grą w ataku. Wynik 55:75 i chyba nic nas nie uratuje przed kolejną klęską.

IV kwarta

Po akcji Akerbooma jest nawet 55:77. A po trójce holenderskiego Korytka, czyli Timmermansa nawet 59:82. Ten ostatni ogrywa jak chce naszych centrów. Liczba strat znów narasta. Rekordu z Estonii nie pobijemy, ale znów jest z tym bardzo źle. Rywale grają spokojnie, bez presji, ale zdecydowanie lepiej walczą w obronie. Po kilku naszych udanych akcjach przychodzą znów kontry i przewaga wzrasta do ponad 20 punktów. Ostateczny wynik 76:96 i chyba nie warto go nawet komentować.

Znów przegraliśmy stratami, bo w innych elementach statystycznych nie było źle. Na jakimkolwiek poziomie zagrali tylko Michał Ignerski, Rafał Bigus (w ataku), Marcin Gortat i Robert Skibniewski. Kończymy sezon reprezentacyjny z bilansem 1-5 i spadamy do II dywizji.